Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsioon on neljapäeval töövisiidil Helsingis, et Eduskunta kolleegidega vahetada kogemusi pagulaspoliitika kujundamisel ja arendada kahe riigi vahelist koostööd.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul on Soome olnud pagulaste vastuvõtmisel väga paindlik ja operatiivne. „Kuna valdav osa Eesti avalikkuses levivatest argumentidest kujutab pagulasi vaid pelga kuluallikana, jättes sealjuures tähelepanuta meie madala sündivuse, tööjõupuuduse ja vananeva rahvastiku, siis võiks Soome kogemus Eestile kasulik olla,“ ütles Palling.

„Septembris sisenes Soome ligi 11 000 varjupaigataotlejat, mis on riigi ühe elaniku kohta umbes sama palju kui Saksamaal ja Rootsis,” lisas Palling.

Euroopa Komisjoni uue rändekava raames on Soome valmis võtma 2400 varjupaigataotlejat järgmise kahe aasta jooksul. Samas toetab Soome pagulaste vastuvõtmisel vabatahtlikkuse põhimõtet.

Lisaks Soome pagulaspoliitika ülevaatele on delegatsioonil kavas kohtumine Soome majandusministeeriumi esindajatega, et arutada koostööd energiasektoris, LNG terminali kokkulepet Soome ja Eesti vahel ning Balticconnectori projekti arendamisega seonduvaid küsimusi.

Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooni kuuluvad lisaks Pallingule komisjoni liikmed Monika Haukanõmm, Marianne Mikko, Juhan Parts, Aivar Sõerd ja Toomas Vitsut.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside