Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul on kümnete inimeste hukkumist ja vigastamist Brüsselis terroristide käe läbi seostatud Pariisi terrorirünnakute organisaatorite kinnipidamisega ja seega on tõenäoliselt tegemist kättemaksuaktsiooniga.

Palling avaldas kaastunnet kõigile Brüsseli plahvatuste ohvrite lähedastele.

Pallingu sõnul on alust arvata, et tänaseid rünnakuid seostatakse eelnevatel päevadel Belgias toimunud vahistamistega. „Brüsselis täna toimuv oli tõenäoliselt kättemaksuaktsioon ja jätk eelnevatele vahistamistele,“ ütles Palling. Ta viitas Pariisis toimunud rünnakutele ja nendele järgnenud terroristide tabamiseks korraldatud haarangutele.

„On kahetsusväärne, et juba näeme poliitilisi rühmitusi, kes Eestis ja mitmel pool Euroopas soovivad selle traagilise sündmuse oma kampaaniavankri ette rakendada,“ ütles Palling ja tõi näiteks mõnede poliitikute parastamist, brittide eelseisvat referendumit ja euroskeptikute tegemisi mujalgi Euroopas. Palling kutsus üles hoiduma pimedast vihast ja populismist.

Pallingu sõnul on terroristide üks eesmärk rünnata euroopalikke väärtusi ning häirida meie igapäevast elu ja tavapäraseid tegevusi, tekitada segadust ja külvata hirmu, kuid me ei tohi lasta sel juhtuda. „Euroopa Liit peab olema ühtne ja tegutsema ühtselt,“ ütles ta. „Peame ühiselt seisma vastu igasugusele terrorismile ja jõhkrale rünnakule.“

Pallingu sõnul on Pariisi terrorirünnakute järel töös Euroopa Liidu terrorismivastase võitluse direktiivi muutmine, mida ELAK arutas oma istungil tänavu veebruaris. Direktiivi eesmärk on ajakohastada Euroopa Liidu tasandi õigusakte, kehtestades miinimumnormid terrorikuritegude ning terroristliku rühmituse või terroristliku tegevusega seotud süütegude ja selles valdkonnas kohaldatavate karistuste määratlemiseks.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside