Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling alustab täna neli päeva kestvat visiiti, mille käigus kohtub Austria ja Slovakkia kolleegidega ning osaleb kõrgetasemelisel välispoliitika ja julgeoleku foorumil GLOBSEC Bratislavas.

Täna on Palling visiidil Austrias. Kohtumisel Austria parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega on kõne all rändetemaatika, Euroopa Liidu praegune julgeoleku olukord ning sanktsioonid Venemaa vastu.

Reedest pühapäevani on Palling visiidil Slovakkias. Kohtumisel Slovakkia Euroopa Liidu asjade komisjoni juhi Ľuboš Blahaga räägitakse samuti praegusest rändeolukorrast ja Euroopa Liidu julgeolekuküsimustest, aga ka e-riigist ja e-valitsemisest. Slovakkia asepeaminister investeeringute alal Peter Pellegrini on huvi üles näidanud Eesti digitaalsete teenuste ja e-valitsemise vastu.

Palling kohtub Bratislavas ka Euroopa Liidu Nõukogu Slovakkia eesistumise valitsuse esindajaga, välis- ja Euroopa asjade riigisekretäri Ivan Korcokiga, kellega räägitakse Slovakkia juulis algava Euroopa Nõukogu eesistumise perioodi ettevalmistusest.

Nädalavahetusel osaleb Palling kõrgetasemelisel välispoliitika ja julgeoleku foorumil GLOBSEC, millest võtavad osa Slovakkia president Andrej Kiska, Horvaatia president Kolinda Grabar-Kitarović, Bulgaaria president Rosen Plevneliev ja Makedoonia president Gjorge Ivanov.

Panelistide hulgas on veel endine USA riigisekretär Madeleine K. Albright, Rootsi kunagine peaminister Carl Bildt, ajakirjanikud Anne Applebaum ja Edward Lucas.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside