Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling osaleb täna ja homme rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumisel (COSAC) juulis Euroopa Liidu Nõukogu eesistujamaana alustanud Slovakkias.

Slovakkia pealinnas Bratislavas toimuva kahepäevase kohtumise päevakorras on peamiste teemadena Slovakkia eesistumise prioriteedid, Euroopa Liidu tulevik peale Ühendkuningriigi referendumit ning Euroopa Liidu sotsiaalne mõõde.

Pallingu sõnul on täiesti selge, et see poolaasta tuleb Euroopa Liidu jaoks küllaltki keeruline ja Slovakkial tuleb eesistujana tegutseda targalt ja konstruktiivselt, et hoida ühtsust ja aidata taastada kodanike usk Euroopa Liitu.

Palling tunnustas Slovakkia püüdu tegutseda eesistujana kompromissi otsija ja vahemehena. Ta avaldas lootust, et hoolimata turbulentsetest aegadest tuleb Slovakkia eesistumisega edukalt toime.

Bratislavas kohtub Palling kahepoolselt ka Briti parlamendi alamkoja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Sir William Cashi ja ülemkoja Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Lord Timothy Boswelliga. Kohtumisetel keskendutakse Briti referendumi tulemuste järgsetele sammudele parlamendis.

Slovakkia eesistumise prioriteetide hulka kuuluvad Euroopa majandus- ja rahaliidu (EMU) toimimise parandamine, ühisturg rõhuasetusega digiteemadel ja energialiidul, rändele kestlike lahenduste leidmine, Schengen viisaruumi säilimine ja Euroopa Liidu välispiiri tugevdamine. Slovakkia on rõhutanud ka Euroopa Liidu laienemise protsessi jätkumise vajadust.

Juulis alanud eesistumine on Slovakkiale esimene. Tegemist on Euroopa Liidu 116. roteeruva eesistumisega. Slovakkia võttis teatepulga üle Hollandilt ja annab edasi Maltale.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside