Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja majanduskomisjoni liikmed kohtusid reedel Euroopa Komisjoni asepresidendiga energialiidu alal Maroš Šefčovičiga. Kohtumise keskseks teemaks oli Euroopa energialiidu loomisega seotud küsimused.

Šefčovič selgitas Euroopa Liidu energia- ja kliimapoliitika eesmärke ja tegevusi ning rõhutas liikmesriikide koostöö olulisust energialiidu loomisel. Kohtumisel tõdeti, et kui kõik liikmesriigid panustavad samaaegselt infrastruktuuri arendamisse ja seadusloomesse, siis see annab investoritele tugeva signaali ja kindluse investeeringute tegemiseks.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul Eesti toetab Euroopa energialiidu loomist. „Eesti huvi on, et Eleringi ja Soome Balticconnector OY oktoobris esitatud Balticconnectori gaasitoru projekt saaks Euroopa Liidust 75 protsendi ulatuses kaasfinantseeringu. Samuti on Eesti huvides vähendada energiasõltuvust Venemaast,“ ütles Palling.

Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Juhan Parts rõhutas Eesti eripära põlevkivi näol ja tuuleenergia tähtsuse kasvu.

Kohtumisel osalesid veel Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison, komisjoni liige Andre Sepp ning majanduskomisjoni liikmed Maris Lauri ja Erki Savisaar.

Fotod kohtumiselt  

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside