Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling kohtus Bulgaaria töövisiidi käigus sealse parlamendi aseesimehe Dimitar Glavchevi, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Svetlen Tanchevi ja asepeaministri Meglena Kunevaga. Kohtumistel arutati Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ettevalmistusi ja Ühendkuningriigi referendumi tulemusi.

Esialgse kava kohaselt peaks Bulgaaria ELi eesistumise Eestilt üle võtma 2018. aasta juulis. „Eesistumise triost Ühendkuningriik-Eesti-Bulgaaria on alles jäänud tugev ja head töösuhet omav duo. Täna me veel ei tea, kas ja kuidas eesistumise järjestust muudetakse,“ ütles Palling.

Eesistumise prioriteetidest pidasid nii Bulgaaria kui Eesti tähtsaks Euroopa Liidu konkurentsivõime ja energialiidu arendamist.

„Euroopa Liidu konkurentsivõime võti peitub digitaalsete uute võimaluste rakendamises ja digitaalse ühisturu loomises. Eesti soovib eesistumisel keskenduda nendele teemadele, kus suudame anda Euroopa Liidu debati käigus kõige enam lisandväärtust. Põhiteemad on digitaalne ühisturg ja ühendused, sealhulgas energia- ja transpordiühendused,“ ütles Palling.

Bulgaaria aseminister Meglena Kuneva nimetas Bulgaaria jaoks ELi konkurentsivõime kontekstis tähtsaks häid suhteid naaberriikidega ning vabakaubanduslepinguid suurte maailma majandustega, nagu näiteks USA.

Kohtumisel leiti, et Euroopa Liidus võtavad kõik protsessid kriisilahenduste otsimisel ja käivitamisel liiga kaua aega. Eesti ja Bulgaaria peaksid koostöös aitama kaasa, et Euroopa Liidu areng oleks paindlikum ja kiirem ning bürokraatlikke takistusi oleks vähem.

Eesti ja Bulgaaria ELi asjade komisjoni esimehed väljendasid optimismi, et Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise küsimuses tehakse tarku ja jätkusuutlikke otsuseid.

Palling osales töövisiidi käigus veel Bulgaaria parlamendi konverentsil „Digitaalne ühtne turg, jagamismajandus ja regulatsioonid“, kus ta tegi ettekande „Nutikas reguleerimine: Eesti mudel.“

Fotod töövisiidist 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside