Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling ja Bulgaaria asepeaminister Meglena Kuneva arutasid täna Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise teemasid.

Pallingu hinnangul ei tohi lasta Brexitil Eesti eesistumist varjutada. „Kuigi Brexiti läbirääkimiste tipphetk jääb nii Eesti kui Bulgaaria eesistumise aega, on meie peamine eesmärk tegeleda 27 Euroopa Liidu liikmesriigi tuleviku teemadega. Kindlasti võiks mõlema riigi prioriteetideks olla digiteemad, euroliidu siseturu areng ja turvalisuse poliitika,“ ütles Palling.

Bulgaaria asepeaminister tundis huvi parlamentaarsete ürituste vastu Eesti eesistumiseperioodil. Pallingu sõnul on Riigikogul lisaks kuuele traditsioonilisele konverentsile kavas Eestis korraldada Euroopa transpordiühenduste teemaline konverents.

Palling märkis, et Eesti eesistumise läbiv teema on kindlasti digitaalse ühtse turu areng, aga järjest enam on Euroopa Liidus aktuaalsemaks muutumas jagamismajandus.

Riigikogu korraldab 2017. aastal veel Euroopa parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide (COSAC) esimeeste istungi, COSACi täiskogu istungi, parlamentidevahelise ühise välis- ja julgeolekupoliitika konverentsi ning Euroopa Liidu stabiilsuse, majanduse koordineerimise ja juhtimise konverentsi. Kuna Eesti eesistumiseperiood on teisel poolaastal, siis korraldab Eesti 2018. aasta esimesel poolel Euroopa Liidu parlamentide spiikrite konverentsi ning peasekretäride istungi.

Eesti võtab eesistumise üle Maltalt 2017. aasta juulis ja annab pool aastat hiljem edasi Bulgaariale. Riigikogu teeb eesistumise parlamentaarsete sündmuste ettevalmistamisel koostööd trio liikmete Bulgaaria ja Austriaga.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside