Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimehe Eiki Nestori ja Euroopa Liidu asjade komisjoni kohtumisel Eestis visiidil viibivate Briti parlamendi saadikutega oli arutelu keskmes Euroopa Liidu liikmelisus ja brittide meelsus enne juunis toimuvat rahavahääletust Euroopa Liitu kuulumise osas.

Nestor selgitas kohtumisel brittidele, miks Eesti peab tähtsaks Euroopa Liidu liikmelisust. „Oleme väike riik ja mida rohkem oleme integreeritud ja mida rohkem hoiame teistega kokku, seda kindlamalt me ennast tunda võime,“ rääkis Nestor. „Sellepärast on meile väga oluline olla Euroopa Liidu, NATO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide liikmed.“

Nestor avaldas Suurbritanniale tänu panuse eest Balti õhuruumi turvalisuse tagamisel. Briti parlamendi saadikud tänasid Eestit toetuse eest missioonidel Afganistanis, Liibanonis, Kesk-Aafrikas ja Vahemere piirkonnas.

Kohtumisel kõneldi veel e-valitsusest, maksude deklaleerimisest internetis, rändekriisist ja multikultuursusest.

Kohtumisel Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega selgitasid külalised olukorda enne juunis toimuvat rahvahääletust Euroopa Liitu kuulumise osas.

ELAKi esimees Kalle Palling avaldas lootust, et briti rahvas hääletab referendumil Euroopa Liitu jäämise poolt. „Loodan, et referendum läheb hästi ja Suurbritannia jätkab Euroopa Liidu liikmena liidus, mis on valmis ka muutusteks,“ ütles Palling.

Kohtumisest võtsid osa komisjoni liikmed Maris Lauri, Marianne Mikko ja Juhan Parts.

Fotod kohtumistelt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside