Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling saatis täna Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskile kirja toetamaks rahvusparlamentide rolli suurendamist Euroopa Liidu (EL) õigusloomes. Kirjaga ühinesid veel Läti seimi, Leedu seimi ja Poola senati ja Küprose parlamendi ELi asjade komisjonide esimehed.

Rahvusparlamentide rolli suurendamine on üks Ühendkuningriigi ettepanekutest, mida britid soovivad oma suhetes ELiga läbi rääkida täna algaval Euroopa Ülemkogu kohtumisel.

„Tegu on nii-öelda punase kaardi ettepanekuga, et ELi nõukogu peataks eelnõu menetluse, kui selle vastu on üle 55 protsendi rahvusparlamentidest. Samuti peaks Euroopa Komisjon senisest enam analüüsima õigusloome algatusi ja tutvustama neid liikmesriikidele,“ selgitas Palling ning lisas, et sellega oleks võimalik kontrollida eelnõu olulisust ja vältida mittevajalikke seadusandlikke takistusi kodanikele ja ettevõtjatele.

Täna algaval Euroopa Ülemkogul peetakse läbirääkimisi Ühendkuningriigi uue kokkuleppe osas Euroopa Liiduga, mis puudutab euroala ja sellesse mittekuuluvate liikmesriikide omavahelisi suhteid, ELi konkurentsivõime tugevdamist, suveräänsust ning isikute vaba liikumist.

ELi asjade komisjon arutas teemat ning volitas Kalle Pallingut kirja allkirjastama 12. veebruari istungil.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside