Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Jaak Madison osaleb täna ja homme rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste kohtumisel (COSAC) äsja Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist alustanud Maltal.

Tegemist on Malta eesistumise parlamentaarse mõõtme traditsioonilise esimese kohtumisega, mille käigus tutvustatakse Malta eesistumise eesmärke. Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans annab ülevaate komisjoni 2017. aasta tööprogrammist.

“Malta eesistumise prioriteedid on otseselt seotud ka Eestiga, sest kahtlemata on meie huvides nii Euroopa julgeolekuküsimused, migratsiooni kriisi ohjamine kui ka ühtse digitaalse turu areng,“ ütles Madison.

Madison märkis, et üheks prioriteediks teiste seas on samuti merenduspoliitika, mis kindlasti peaks olema suuremas fookuses ka Eestis. „Arvestades kõikide teemade aktuaalsust, kanduvad need suuresti üle Eesti eesistumisele ja on fookuses teisel ka poolaastal.”

Malta eesistumise programmi keskmes on Euroopa Liidu kodanik ning programmi läbivaks mõtteks soov taasühendada inimesed Euroopa Liiduga (rEUnion).

Malta eesistumise kesksete teemade hulka kuuluvad migratsioonipoliitika edukam rakendamine, ühisturu barjääride kõrvaldamine, terrorismivastase võitluse jätkamine ning sotsiaalse võrdõiguslikkuse tagamine. Malta on esile toonud ka stabiilsuse kindlustamist Euroopa Liidus ja selle naabruses.

Rahvusparlamentide EL asjade komisjoni juhtide kohtumine valmistab ette mai lõpus Maltal toimuvat täiskogu istungit, kus osalevad liikmesriikide EL asjade komisjonide delegatsioonid.

Jaanuaris Slovakkialt üle võetud eesistuja roll on Malta jaoks esmakordne. Juulis annab Malta eestkõneleja roll edasi Eestile. Eesti eesistujana võõrustab EL asjade komisjonide juhte juulis ja täiskogu koguneb Tallinnas novembris.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside