Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta osaleb Madridis Hispaanias toimuval rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide (COSAC) esimeeste kohtumisel, kus peateemana on arutluse all Ukraina tulevik Euroopas.

„Peame tegema rohkem, et Ukrainat aidata,“ ütles Pakosta oma kõnes Euroopa Liidu kolleegidele. „Ukraina sõjaline abi ei saa tulla peamiselt USAst ja Suurbritanniast, vaid Euroopa Liidul tuleb oma panust stabiilse rahastuse suurendamiseks tõsta, kiites heaks vähemalt 50 miljardit komisjoni ettepanekust ja lisaks 20 miljardit Borrelli ettepanekust,“ sõnas Pakosta.

„Sanktsioone Venemaale tuleb tugevdada, eriti pannes augud kinni. Lisaks tuleb nii meil kui ka Euroopa Komisjonil juba arutada Ukraina liitumisjärgset ühtset põllumajanduspoliitikat, ühtekuuluvuspoliitikat ja pikaajalist eelarvet,“ lausus Pakosta ja lisas, et Ukraina näol on Euroopa Liiduga liitumas väga suur riik, millel on madal sisemajanduse kogutoodang ja väga suur põllumajandus. „Euroopa Liidu eelarve mahtu tuleb turvalisuse huvides tõsta,“ toonitas ta ja lisas, et see teeks Eestist netomaksja, mille üle tasub uhke olla.

Rahvusparlamentide saadikud arutasid kohtumisel Hispaania eesistumise prioriteete ning ees on ootamas arutelu Euroopa Liidu päevakajalistest küsimustest.

COSAC on 27 liikmesriigi rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjone ühendav koostööformaat.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside