Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut võõrustab täna ja homme Tallinnas Läti, Leedu ja Poola kolleege, kellega arutatakse Brexitiga seotud küsimusi Euroopa Liidus, atlandiüleseid kaubandussuhteid ning Euroopa Liidu järgmise perioodi finantsraamistikku.

Vitsuti sõnul on kolme Balti riigi ja Poola koostöö äärmiselt oluline ja seetõttu saadakse kokku regulaarselt. „Arutame kolleegidega Tallinnas, millised on meie ühised huvid Euroopa Liidus ja kuidas neid paremini kaitsta olukorras, kus üks oluline liikmesriik on lahkumas, kuid lahkumise tingimused on veel lõplikult kokku leppimata,“ ütles Vitsut.

Vitsut tõi välja, et lähiaastatel on vajalik eriti tihe koostöö, et ellu viia mitu olulist ühisprojekti, mis aitavad meid ühendada Euroopaga ja seeläbi parandavad ka inimeste elu, ettevõtluskeskkonda ja julgeolekut.

„Üheks nendest projektidest on Rail Baltic, mille eest tuleb meil ühiselt seista järgmise Euroopa Liidu finantsperspektiivi läbirääkimistel, et aastaks 2026 rongid sõidaksid,“ rääkis komisjoni esimees. Teiseks näiteks tõi ta Balti elektrisüsteemide sünkroniseerimine mandri-Euroopaga, et kindlustada Balti riikide energiajulgeolek ja kaasajastada elektrivõrke. Tegemist on piiriüleste projektidega, mis saavad rahastust Euroopa Liidu finantsraamistikust.

Riigikogus esmaspäeval toimuva arutelu Brexitiga seotud teemade üle avab välisministeeriumi Euroopa Liidu küsimuste asekantsler Matti Maasikas. Euroopa Liidu ja USA kaubandussuhetest annab osalejatele ülevaate kaubandusvoliniku Cecilia Malmströmi kabinetis töötav Nele Eichhorn. Arvamuste vahetuse mitmeaastase finantsraamistiku kohta aastateks 2021-2027 juhatab sisse Euroopa Komisjoni esinduse juht Eestis Keit Kasemets.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside