Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Raivo Tamm ja Riigikogu liige Mihhail Lotman olid teisipäeval ja kolmapäeval koos parlamentidevahelisse gruppi United for Ukraine kuuluvate saadikutega visiidil Kiievis ja vabastatud piirkondades.

Komisjoni esimehe Raivo Tamme sõnul võimaldas visiit parlamendisaadikuil kinnitada Ukraina juhtidele toetust ja valmisolekut panustada Ukraina ülesehitamisse pärast sõda. „Visiidi keskne aruteluteema oli Ukraina ühinemine Euroopa Liiduga ja selle protsessiga jätkamiseks vajalikud sammud. Mulle oli see võimalus jagada Ukraina kolleegidega Eesti kogemusi Euroopa Liiduga liitumise protsessist,“ lausus Tamm.

Delegatsioon kohtus Ukraina Ülemraada esimehe Ruslan Stefantšuki ning Ukraina parlamendi komisjonide esimeeste ja liikmetega. Samuti kohtuti Ukraina asepeaministriga Euroopa ja euroatlantilise integratsiooni küsimustes Olga Stefanišõnaga, välisminister Dmõtro Kuleba ja Ukraina Presidendi Kantselei juhi asetäitja Igor Žovkvaga.

Visiidi jooksul külastasid saadikud ka vabastatud piirkondi, nagu Butša, Irpin ja Borodjanka.

Delegatsiooni kuulus ligi 30 rahvusparlamentide ja Euroopa Parlamendi saadikut Eestist, Hispaaniast, Horvaatiast, Iirimaalt, Kreekast, Leedust, Lätist, Norrast, Poolast, Prantsusmaalt, Rumeeniast, Saksamaalt, Soomest, Suurbritanniast ja Tšehhist.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6591, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside