Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon valis tänasel istungil endi seast neli liiget, kes hakkavad Riigikogu esindama Euroopa tuleviku konverentsi täiskogus.

Tuleviku konverentsi olulisemad osad on veebiplatvorm, kodanike paneelid ja täiskogu. Konverentsi täiskogus on igal rahvusparlamendil neli kohta. Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas, et Riigikogu delegatsiooni konverentsi täiskogul kuuluvad komisjoni esimees Siim Kallas, aseesimees Riina Sikkut ning liikmed Oudekki Loone ja Anti Poolamets.

Euroopa tuleviku konverentsi täiskogu esimene istung toimub hübriidformaadis 19. juunil Strasbourgis Prantsusmaal. Täiskogu hakkab koos käima iga paari kuu tagant, et arutada Euroopa kodanike paneelidest esile kerkinud ideid. Konverentsi tulemused esitatakse järgmise aasta kevadel kolmele juhtinstitutsioonile, keda esindavad Euroopa Parlamendi president, ELi Nõukogu eesistuja ja Euroopa Komisjoni president. Seejärel otsustatakse, milliseid samme on vaja astuda, et kodanike ettepanekud ellu viia.

Euroopa tuleviku konverents on avatud foorum, kus eurooplased saavad pidada kaasavat ja läbipaistvat arutelu. Konverents võimaldab eurooplastel arutada Euroopa ees seisvaid väljakutseid ja prioriteete, jagada oma ideid ja aidata kujundada ühist tulevikku. Konverentsi eesmärk on anda kodanikele ELi poliitika ja eesmärkide kujundamisel suurem roll ning parandada sellega liidu vastupanuvõimet nii majandus- kui ka tervisekriisidele.

Tuleviku konverentsi tööd, protsessi ja korraldamist jälgib konverentsi juhatus, mida juhivad Euroopa Parlamendi, ELi Nõukogu ja Euroopa Komisjoni esindajad.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside