Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon valis oma tänasel istungil esimehe ja aseesimehe. Komisjoni hakkab juhtima Mailis Reps, aseesimehena jätkab Riina Sikkut.

Erakorraline valimine toimus seoses Euroopa Liidu asjade komisjoni senise esimehe Anneli Oti nimetamisega riigihalduse ministriks. Endine riigihalduse minister Jaak Aab suundus haridus- ja teadusministriks. Ametist tagasi astunud endine haridus- ja teadusminister Mailis Reps naasis Riigikokku ning suundus riigikaitsekomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

Komisjoni liikmed on veel Kalle Grünthal, Heiki Hepner, Ruuben Kaalep, Kalev Kallo, Tarmo Kruusimäe, Oudekki Loone, Lauri Läänemets, Tõnis Mölder, Keit Pentus-Rosimannus, Taavi Rõivas, Aivar Sõerd, Urve Tiidus, Jaak Valge ja Mart Võrklaev.

Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) on alatine komisjon, millel on Riigikogus Euroopa Liidu küsimustes otsustav ja koordineeriv roll. Komisjon annab mandaadi valitsuse seisukohtadele Euroopa Liidu õigusaktide eelnõude kohta ning Eesti seisukohtadele Euroopa Liidu ministrite nõukogu ja Euroopa Ülemkogu kohtumisteks. ELAKi seisukohad on valitsusele kohustuslikud ja valitsus lähtub nendest Euroopas peetavates aruteludes.

Fotod istungilt. Autor: Erik Peinar, Riigikogu

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside