Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) delegatsioon on visiidil Gruusias, kus kohtub kolleegidega Gruusia parlamendist ja sõidab vaatama riigi kontrolljoont Abhaasiaga.

Komisjoni esimehe Toomas Vitsuti sõnul on Gruusia Euroopa Liidu idapartnerluse riikidest Euroopale kõige lähemale jõudnud, kuid lahendamist ootavaid umbsõlmi riigis jagub. „Visiidi eesmärk on saada ülevaade Gruusia hetkeolukorrast ja arengusuundadest,“ ütles Vitsut. „Eesti toetab jätkuvalt Gruusiat teel Euroopa Liitu ja on valmis jagama oma igakülgseid kogemusi reformide läbiviimisel ning administratiivse töö korraldamisel.“ 

Vitsuti sõnul on praeguses julgeolekuolukorras tähtis, et Gruusia jätkaks pingutusi NATOga liitumiseks ning Eesti toetab seda igati.

Täna kohtub ELAK-i delegatsioon Gruusia parlamendi esimese aseesimehe Tamar Chugoshvili, Euroopa integratsiooni komisjoni juhi Tamar Khulordava ja väliskomisjoni juhi Sophie Katsaravaga.

Homme külastab delegatsioon Gruusia-Abhaasia administratiivset kontrolljoont. Komisjoni liikmed kohtuvad ka Gruusia asevälisministri Vakhtang Makharoblishvili ning Euroopa Liidu ja NATO infokeskuse direktori Nino Bolkvadzega. Lisaks võõrustavad delegatsiooni Gruusia parlamendi Eesti sõprusrühma liikmed.

Euroopa Liidu asjade komisjoni delegatsiooni juhib Toomas Vitsut, sinna kuuluvad veel Monika Haukanõmm, Tarmo Kruusimäe, Jaak Madison ja Liisa Oviir.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside