Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon kuulas tänasel istungil ära Euroopa Liidu suursaadiku Ukrainas Matti Maasika ja avaldas toetust Ukrainaga liitumisläbirääkimiste alustamisele. Maasikas toonitas liikmesriikide parlamentide, sealhulgas Eesti rolli Ukraina toetamisel ja nõustamisel ning Euroopas poliitilise toetuse hoidmisel.

Komisjoni esimees Liisa Pakosta kinnitas, et komisjon toetab ühemõtteliselt Ukraina liitumist Euroopa Liiduga ja liitumisläbirääkimiste avamist. „Ukraina riik teeb vajalikke reforme hoolimata sõjaolukorrast, mis on ühelt poolt imetlusväärne ja teisalt julgustab, et Ukrainaga saab liitumiskõnelused avada,“ lausus Pakosta. „Eesti, sealhulgas Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmed, on valmis oma kogemusi jagama Ukraina parlamendi liikmetele ja otsima poliitilist toetust teistelt liikmesriikidelt Ukraina Euroopa Liiduga liitumiseks.“

Komisjoni aseesimees Maria Jufereva-Skuratovski peab vajalikuks, et Euroopa Liidu liitumisläbirääkimised Ukrainaga algaksid lähitulevikus, eeldusel, et Ukraina on saavutanud edu Euroopa Liidu seitsme soovituse täitmisel.

Lisaks otsustas Euroopa Liidu asjade komisjon, et Eesti nõuab Euroopa Komisjoni avaldust, et Venemaa ja Valgevene sportlaseid ei tohi rahvusvahelistele spordivõistlustele, sealhulgas olümpiamängudele lubada, kuivõrd nad esindavad agressorriike. ELAK volitas Euroopa Komisjoniga läbirääkimisi pidama kultuuriministri Heidy Purga. Minister esindab Eestit Euroopa Liidu spordiministrite kohtumisel, mis toimub esmaspäeval Brüsselis. Istungil toonitati, et vastuvõetamatu on agressorriikide sportlaste osalemine ka neutraalsena.

Fotod istungilt (autor: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside