Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) liikmed osalevad Bulgaaria pealinnas Sofias Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istungil (COSAC).

ELAK-i esimees Toomas Vitsut ütles, et Eestilt Euroopa Liidu eesistumise üle võtnud Bulgaaria rõhutab sarnaselt Eestiga liidu ühtsuse tähtsust ning rahvusparlamentide rolli EL-i otsuste kodanikeni viimisel. Lisaks on Bulgaaria tulnud välja mitme uue olulise teemaga nagu Lääne-Balkani ühinemine EL-iga, millele keskenduti COSAC-i istungi teisel arutelusessioonil. „Arutatakse neid võimalusi ja seisu, mis Lääne-Balkani riikidel Euroopa Liiduga ühinemisel praegu on. Bulgaaria on oluliseks pidanud, et need ühinemised toimuksid võimalikult kiiresti,“ ütles Vitsut.

ELAK-i aseesimees Jaak Madison rõhutas oma sõnavõtus, et enne kui saab rääkida ühenduse laienemisest, tuleb paika panna, kuhu Euroopa Liit üldse liigub. „Meie jaoks on eksistentsiaalne küsimus, kas Euroopa Liit föderaliseerub või me suudame selle suunata tagasi algsele rajale. Enne ei saa me uute liikmesriikide vastuvõtmisest rääkida,“ ütles Madison.

COSACi päevakorras on Bulgaaria eesistumise saavutused, Lääne-Balkani riikide suurem integratsioon Euroopa Liiduga, Euroopa sotsiaalõiguste sammas, ühtekuuluvuspoliitika pärast 2020. aastat ja EL-i parlamentide vaheline koostöö subsidiaarsuse ja proportsionaalsuse põhimõtete üle peetavas arutelus.

Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istung Sofias toimub 17.-19. juunini. Eestist osalevad Toomas Vitsut, Jaak Madison, Tarmo Kruusimäe, Tiit Terik ja Urve Tiidus.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 5190 6975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside