Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon kutsub aasta pärast Euroopa rändekriisi puhkemist kokku mõttehommiku, et otsida lahendusi rändevoogude ohjeldamiseks Euroopa Liidu tasandil ja arutada Eesti võimalusi rändekriisi leevendamisele kaasaaitamiseks.

Riigikogu Valges saalis täna kell 10-12 toimuvale mõttehommikule on kutsutud president Toomas Hendrik Ilves, Riigikogu esimees Eiki Nestor, välisminister Marina Kaljurand ja rändeekspert Uku Särekanno.

Arutelust võtavad osa Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling ja komisjoni liikmed, samuti õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof ning väliskomisjoni esimees Sven Mikser.

Kutsutute seas on mittetulundusühingute Mondo, Eesti Pagulasabi, Sõbraliku Eesti Eesti, Arvamusfestivali, Poliitikaguru ning Euroopa Liidu sekretariaadi, siseministeeriumi ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Rändekriis jõudis laineharjale aasta tagasi 19. aprillil, kui Lampedusa saare lähedal uppus laev 900 põgenikuga pardal. Uppunute hulgas oli ka lapsi. Eluga pääses vaid 28 inimest. Sel nädalal läks teel Egiptusest Itaaliasse põhja neli põgenikepaati, uppus kuni 400 põgenikku Somaaliast, Eritreast ja Etioopiast.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
T: 631 6356, 515 3903
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside