Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon peab täna kell 13.30 avaliku videoistungi, kus arutatakse koos vabaühenduste esindajatega Euroopa Komisjoni mittetulundusühingute piiriülest tegutsemist puudutavaid algatusi.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta märkis, et Euroopa Komisjoni ettepanekud ei ole Eestile sobivad. „Uue bürokraatliku ühinguvormi juurde loomine ei aita meie hinnangul kolmandat sektorit Eestis tugevamaks. Pean väga oluliseks huvigruppide kaasamist ja täna arutamegi ühiselt, kas direktiivi ettepanek on sobilik või mitte,“ selgitas esimees.

„Uue, Euroopa Komisjoni poolt soovitud ühingu vormi loomine nõuab ka palju ressurssi ja see kulu ei ole saadava kasuga võrreldes mõistlik,“ tõdes ta ja lisas, et pealegi on sarnaseid algatusi olnud ka varem ja need ei ole osutunud populaarseks. Pakosta märkis, et pigem tuleb olemasolevate ühingute tegevust soodustada Euroopa Liidus äriühingutega sarnaste tingimuste loomisega, nagu näiteks reeglid vastastikuse tunnustamise kohta, registreerimispõhimõtete ühtlustamine ja informatsiooni avalikustamise nõuded, samuti registritevaheline andmevahetus.

Istungile on kutsutud Justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna eraõiguse talituse nõunikud Marget Pae ja Külliki Feldman, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtluse osakonna parema õigusloome ja ELi ühtse digivärava nõunik Stina Avvo ning piiriüleste teenuste nõunik Svetlana Štšur, Vabaühenduste Liidu juhataja Triin Toomesaar ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juhataja Anneli Roosalu.

Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik videoistung algab kell 13.30 ning seda saab jälgida veebiülekande vahendusel.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
631 6353, 5558 3993
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside