Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon alustab neljapäeval Euroopa rände tegevuskava arutelu Eesti seisukoha kujundamiseks.

Euroopa Komisjoni esitatud Euroopa rände tegevuskava eesmärk on stabiliseerida olukord Vahemerel ja tagada kaitset vajavate inimeste võrdne jaotus EL-i liikmesriikide vahel.

„Euroopa Liidu asjade komisjon kujundab Eesti seisukoha Euroopa rändepoliitika uuenduste kohta, kui Euroopa Komisjon on esitanud vastava EL-i õigusakti eelnõu ja valitsus on kinnitanud seisukohad eelnõu suhtes. Alustame diskussiooni aegsasti, et olla valmis vajalikke õigusakte menetlema,“ ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

Palling lisas, et kuna Eesti seadusandlus ei näe ette pagulaste ümberasustamist, on vaja arutada, kuidas vastav protseduur Eestis kujundada. Samuti sõltub Eesti seadusandluse kohandamise vajadus Euroopa Komisjoni pakutavatest meetmetest.

Istungile on kutsutud siseminister Hanno Pevkur, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ning Riigikogu õiguskomisjoni, põhiseaduskomisjoni ja väliskomisjoni liikmed.

Ettekande teevad Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Hannes Rumm ja poliitikaosakonna juhataja Paavo Palk.

13. mail avalikustas Euroopa Komisjon teatise Euroopa rände tegevuskavaga. Maikuu lõpus esitab komisjon EL-i õigusakti eelnõu Euroopa rändepoliitika uuendustega.

Lugupeetud ajakirjanikud! Intervjuusid on võimalik teha pärast istungit orienteeruvalt kell 11.15 Riigikogu konverentsisaalis.

 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
kati.varblane@riigikogu.ee
Päringud: press@riigikogu.ee

 

Tagasiside