Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon toetas tänasel istungil Euroopa Komisjoni põllumajandussektorile suunatud abimeetmete paketti, mille kogueelarve on 500 miljonit eurot. ELi liikmesriigid esitavad oma nägemuse abipaketi jaotusest ELi põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil homme, 15. septembril.

„Olukord Eesti piima- ja sealiha sektoris on viimase aastaga muutunud murettekitavalt keeruliseks. Loodetavasti saavad Eesti põllumehed ja piimatootjad peagi erakorralist abi, et kompenseerida tootjatele turuhinna ja tootmise omahinna vahe,“ ütles Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

Abimeetmete paketis on Euroopa Komisjonil kavas eristada erakorralisi otsetoetusi piima- ja lihasektorile ning eraladustamiskavasid. Tarneahela toimimiseks kavandab komisjon panna suurema rõhuasetuse finantsinstrumentidele ja laenudele. Komisjon peab oluliseks ka sotsiaalset aspekti, näiteks arvestada sisserändest tulenevaid vajadusi, panustada toiduabisse ja toetada koolikavasid.

Eesti seisukohti esindab 15. septembril toimuval ELi põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil maaeluminister Urmas Kruuse.

Fotod istungilt 

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside