Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon otsustas korraldada Riigikogu täiskogus olulise tähtsusega riikliku küsimuse arutelu Eesti migratsioonipoliitika teemal 13. oktoobril.

Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kalle Pallingu sõnul on pagulaskriis Euroopas saavutanud sellised mõõtmed, et Riigikogul on vaja seda arutada tähtsa riikliku küsimusena. „Riigikogu peab kujundama seisukoha pagulaskriisi lahendamise teemal, et Euroopa tasemel laiemal pinnal kaasa rääkida. 13. oktoobril planeeritaval arutelul on oluline osa Eesti rändepoliitika tuleviku kavandamisel,“ ütles Palling.

„Euroopa Liit peaks oluliselt rohkem aitama põgenikustaatuses inimesi nii pagulaslaagrites kui ka väljaspool laagreid Jordaanias, Liibanonis ja Türgis, et vähendada sisserändesurvet Euroopasse. Rahalise abi andmine kuni kriisi lõpuni on ELile palju odavam ja mõistlikum, kui lasta näljas ja meeleheitel inimestel eluga riskides Euroopasse rännata,“ ütles Palling.
Ta lisas, et EL peaks kaaluma ka kaubanduspiirangute vähendamist nende riikidega, et aidata majandusel areneda ning luua töökohti kriisikolletele lähedalasuvates riikides.

ELi asjade komisjon sai teisipäeval peaminister Taavi Rõivaselt ülevaate pagulaskriisi leevendamise hetkeseisust. Homme toimuval ELi riigipeade ja valitsusjuhtide erakorralisel kohtumisel lähtub peaminister 11. septembril ELi asjade komisjonis kinnitatud seisukohtadest.

Fotod istungilt 

Lisainfo: ELi asjade komisjoni pressiteade 11. septembril „ELi asjade komisjon toetas valitsuse seisukohti rändesurve leevendamiseks“

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside