Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Liisa Pakosta ning liikmed Hanah Lahe ja Kadri Tali osalevad täna ja homme rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide täiskogu istungil (COSAC) Brüsselis, kus keskenduvad Ukraina ning soolise võrdõiguslikkusega seotud küsimustele.

„Ukrainat tuleb toetada nii relvade, raha ja humanitaarabiga kui ka Euroopa Liiduga liitumise teel,“ toonitas komisjoni esimees Liisa Pakosta. „Seejuures peab Euroopa Liit tugevdama oma kaitsetööstust ja tegema koostööd Ukrainaga. Eesmärk on aidata Ukrainal sõda võita ja tugevdada ka Euroopa Liidu kaitsevalmidust,“ lausus esimees.

Komisjoni liige Hanah Lahe võtab sõna ka soolise võrdsuse ja palgalõhe teemal ning osutab, et naiste ja noorte osalus poliitikas on liiga madal. „Lähenevad Euroopa Parlamendi valimised annavad kõigile liikmesriikide ja parteide esindajatele hea võimaluse rõhutada soolise võrdsuse, palgalõhe vähendamise, soopõhise vägivalla vastase võitluse ning noorte ja naiste poliitikas osalemise tähtsust,“ märgib Lahe oma kõnes.

Rahvusparlamentide saadikud arutavad COSACi täiskogus veel Euroopa Liidu strateegilise arengu ja tulevikuperspektiivide; avatud strateegilise autonoomia, konkurentsivõime ja tootlikkuse ning demokraatia ja õigusriigi teemal.

Pakosta osaleb ka samal ajal Brüsselis toimuval Euroopa Komisjoni korraldatud arvamusliidrite visiidil, mille raames toimuvad erinevad kohtumised. Arutelude fookuses on Venemaa agressioonisõda Ukrainas, Euroopa kaitsetööstus, õigusriik Euroopa Liidus, valimised Euroopas, digitaalne Euroopa ning Euroopa Liidu eelarvelised prioriteedid.

Lisainfo: Liisa Pakosta tel 502 6191

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
631 6592, 510 6179
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside