Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) liikmete kohtumisel Euroopa Komisjoni peasekretäri Alexander Italianeri ja Euroopa Komisjoni presidendi kabinetiülema Martin Selmayriga oli arutelu keskmes Euroopa Liidu tulevik ja Brexit.

ELAKi esimees Toomas Vitsut tutvustas Euroopa Komisjoni ametnikele Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise parlamentaarse mõõtme sündmusi ja tõi käsitletavate teemadena välja Euroopa Liidu tuleviku, start-up’id, rahvusparlamentide rolli, digitaalse ühisturu, julgeoleku ja rände.

Vitsut ütles, et Eesti jaoks on Euroopa Liidu tulevikudebatis kõige olulisem liidu ühtsus. „Meie jaoks on tähtis, et Euroopa Liit püsiks ühtne, avatud ja otsustusvõimeline ning ei muutuks protektsionistlikuks,“ ütles Vitsut. „Soovime, et Euroopa Liidu ühised väärtused – vabadus, rahu, demokraatia, tolerantsus ja solidaarsus – oleksid kaitstud.“

Vitsuti sõnul hindab Eesti Briti inimeste valikut. Brexiti läbirääkimistel peab Eesti tema sõnul väga oluliseks, et säiliksid Euroopa Liidu põhivabadused, kaupade, kapitali, teenuste ja inimeste vaba liikumine. Samuti peaks Euroopa Liit võtma juhtrolli tehnoloogilise arengu enda kasuks tööle panemisel ja liikuma edasi, et andmete vaba liikumine lisatakse EL põhivabaduste hulka.

Päevakajalise teemana peatuti ka Hollandi valimistulemustel. „Hollandlased toetasid oma riigi püsimist Euroopa Liidus ja see on hea tulemus, kust edasi liikuda,“ ütles EALKi liige Kalle Palling. Ühtlasi kiitis Palling Euroopa Komisjoni president Junckeri initsiatiivi suurendada liikmesriikide julgeoleku- ja kaitsealast koostööd.

Kohtumisel osalesid Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut ning liikmed Kalle Palling, Monika Haukanõmm ja Riigikogu Kantselei direktor Maria Alajõe.

Fotod kohtumiselt.

Riigikogu pressiteenistus
Epp-Mare Kukemelk
631 6356, 515 3903
[email protected] 
Päringud: [email protected]

Tagasiside