Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Anneli Ott osaleb täna Horvaatia pealinnas Zagrebis toimuval Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste konverentsil (COSAC). Kohtumise keskmes on Horvaatia eesistumise eesmärgid ning Euroopa kodanikele lähemale toomine.

„Uus Euroopa Komisjon on saanud paar kuud ametis olla ja nüüd on õige aeg koos kõigi liikmesriikide saadikutega arutada, kuidas saavad rahvusparlamendid panustada Euroopa Liidu teemade kodanikele lähemale toomisse,“ märkis Ott.

Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed peavad täna kaks paneeldiskussiooni, millest esimene keskendub Horvaatia eesistumise eesmärkidele. Paneeli avab ettekandega Horvaatia peaminister Andrej Plenković. Riik on lubanud muuhulgas oma eesistumise perioodil tegeleda digitaliseerimise tegevuskava tugevdamise, Euroopa tööstuse ning väikeste ja keskmise suurusega ettevõtjate konkurentsivõime toetamisega.

Teise paneeli avab Euroopa Komisjoni asepresident Dubravka Šuica, kelle vastutusala on demokraatia ja rahvastik. Tema järel esineb Euroopa Parlamendi aseesimees Mairead McGuinness, kes vastutab rahvusparlamentide suhtluse eest.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside