Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) ja majanduskomisjon peavad täna kell 11 ühisistungi, mis keskendub Eesti ettepanekutele lennunduse riigiabi reeglite paindlikumaks muutmiseks.

ELAKi esimees Anneli Ott selgitas, et riigiabi suunised lennundussektoris on Euroopa Komisjoni otsustada, kes ootab praegu liikmesriikide ja valdkonna ettevõtjate tagasisidet seniste reeglite kohta. „Eestil tuleb selgelt välja öelda, et riigiabireeglid peaksid olema Euroopa Liidu äärealadel paindlikumad. Lennundus on kiiresti arenev sektor ja iga maha jäädud päev mõjutab Eesti majandust. Peame seisma Eesti ja teiste Euroopa Liidu äärealade majanduskeskkondade arengu ja turvalisuse eest ning lennundusel on siin väga oluline roll. Seetõttu on hästi toimivad lennuühendused äärealade konkurentsivõime tõstmiseks ja ühendusega paremaks lõimumiseks hädavajalikud,“ märkis Ott.

Majanduskomisjoni esimees Sven Sester nentis, et lennundusettevõtjatele ei ole Eestit Euroopa tähtsamate keskustega ühendavad otselennud paraku äriliselt atraktiivsed. „Meie turg on väike ja Euroopa keskustest kaugel. Kui riigil oleks lubatud paindlikumalt investeerida meile olulistesse otseliinidesse, saaksime meelitada Eestisse rohkem välisinvestoreid ja turiste ning luua eeldused nii äri- kui ka konverentsiturismi arenguks,“ ütles Sester.

Eesti seisukohtadest lennunduse riigiabi reeglite teemal teevad istungil ülevaate Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna nõunik Meelis Kivinurm ning lennundus- ja merendusosakonna lennundustalituse juhataja Priit Rifk.

Euroopa Komisjon ootab liikmesriikide tagasisidet kehtivate riigiabi eeskirjade asjakohasuse ja kohaldamise kohta lennunduses kuni 31. juulini.

Istung toimub August Rei nõupidamisruumis.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 5190 6975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside