Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon (ELAK) arutas täna rahandusminister Sven Sesteriga Kreeka esitatud reformi ettepanekuid, millega nad soovivad täita tingimused uue rahvusvahelise abipaketi saamiseks. ELAK andis rahandusministrile mandaadi, et ta saaks Eesti nimel anda Euroopa institutsioonidele õiguse alustada Kreekaga läbirääkimisi finantsabi andmise küsimuses, kui Euroopa Komisjoni hinnangul on selleks piisavalt alust.

„Euroopa Liidu asjade komisjon andis täna rahandusministrile mandaadi, et tal oleks võimalik operatiivselt anda eurorühmas õigus alustada Kreekaga läbirääkimisi. Kreeklaste kiri on küll positiivne samm, kuid Euroopa Liidu ja Kreeka tasemel pole midagi otsustatud. Kreeka parlament peab andma riigi rahandusministri esitatud ettepanekutele oma heakskiidu ja alles siis saab eurotsooni tasemel alustada läbirääkimisi,“ Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kalle Palling.

„Läbirääkimised peavad näitama, kas reformi ettepanekute põhjal on võimalik taastada Kreeka riigi toimimine ja jätkusuutlikkus,“ lisas Palling.

Kreeka tehtud ettepanekud puudutavad pensionireformi, maksuerisuste vähendamist, käibemaksu reformi ja üldist maksude kogumise parandamist.

Eurorühma rahandusministrid arutavad Kreeka esitatud ettepanekuid laupäeval. Nendele annavad oma hinnangu ka Euroopa Komisjon, Euroopa Keskpank ja Rahvusvaheline Valuutafond (IMF).

Kui esialgne kokkulepe Kreekale finantsabi andmise kohta on saavutatud, siis Eesti lõplik otsus vajab Riigikogu täiskogu kinnitust.

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside