Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni (ELAK) esimees Toomas Vitsut osaleb täna ja homme Rumeenia pealinnas Bukarestis toimuval Rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimeeste konverentsil (COSAC). Kohtumise keskmes on Rumeenia eesistumise eesmärgid ja ühenduse uue perioodi eelarveraamistik.

„Rumeenia on seadnud oma esimese eesistumise üldiseks eesmärgiks Euroopa ühtsuse ja sidususe tugevdamise. Sellest põhimõttest lähtudes veab Bukarest ka Euroopa Liidu järgmise eelarveraamistiku läbirääkimisi,“ märkis Vitsut. „Eelarvekava aastateks 2021-2027 peaks Rumeenia hinnangul keskenduma Euroopa eri piirkondade ühtlustamisele. Kahtlemata on Eesti sellise seisukohaga nõus,“ lisas Vitsut.

Täna kohtuvad Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed, et arutada üldisemalt rahvusparlamente puudutavaid küsimusi. Samuti kohtub Vitsut Eesti suursaadikuga Rumeenias Ants Froschiga.

Homme peavad rahvusparlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide esimehed kaks paneeldiskussiooni, millest esimene keskendub Rumeenia eesistumise eesmärkidele ja teine ühtekuuluvuspoliitika parandamisele ja kindlustamisele Euroopa Liidu uue eelarveraamistiku ajal.

Riigikogu pressiteenistus
Kristi Sobak
tel 631 6592, 51 906 975
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside