Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eestis on täna visiidil Euroopa Parlamendi esimene asepresident Roberta Metsola, kes kohtub peaminister Kaja Kallase, Riigikogu aseesimehe Hanno Pevkuri, Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Riina Sikkuti ja teiste Riigikogu liikmetega.

Kohtumisel Riigikogu aseesimehe Hanno Pevkuriga on kavas arutada parlamendi töö üle COVID-19 kriisi tingimustes, samuti õigusriigi olukorda Poolas ja Ungaris.

Riigikogus on Metsolal kohtumine ka Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimehe Riina Sikkuti, riigikaitsekomisjoni esimehe Enn Eesmaa ja väliskomisjoni aseesimehe Mihhail Lotmaniga. Kohtumisel on kõne all ennekõike Euroopa tuleviku konverentsi, Valgevene hübriidrünnakut ja ebaseaduslikku migratsiooni puudutavad teemad.

Veel kohtuvad Metsolaga Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Riina Sikkut, komisjoni liikmed Urve Tiidus ja Timo Suslov, keskkonnakomisjoni esimees Yoko Alender ning majanduskomisjoni liige Annely Akkermann, et arutada Euroopa Liidu kliimaeesmärkide täitmisele suunatud paketti „Eesmärk 55“.

Euroopa Parlamendi asepresident kohtub kahepoolselt ka peaminister Kaja Kallase, Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsleri Märt Volmeri ja Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskuse juhi Kadri Maasikuga ning külastab Euroopa Elamuskeskust, kus kohtub videosilla vahendusel õpilastega, et vestelda Euroopa tuleviku ja migratsiooni teemal.

Enne lahkumist kohtub Metsola veel NATO kooperatiivse küberkaitse kompetentsikeskuse juhi kolonel Jaak Tarieni ja staabiülema kolonelleitnant Bernard Hoffmaniga.

Riigikogu pressiteenistus
Merilin Kruuse
tel 631 6592, 510 6179
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside