Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kõne all oli peatselt läbi viidav rahvahääletus, Euroopa Tulevikukonvendi töö tulemus ning ees seisvad Euroopa Parlamendi valimised.

Euroopa asjade komisjoni aseesimees Liina Tõnisson ja liige Tunne Kelam kohtusid täna Eestis visiidil viibiva Hispaania Euroopa asjade riigisekretäri Ramon de Migueliga. Riigikogu liikmed andsid külalisele ülevaate Eestis 14. septembril toimuva rahvahääletusega seonduvast ning informeerisid Euroopa Liiduga liitumist puudutavate viimaste küsitluste tulemusest. Liina Tõnisson märkis, et Eesti on Euroopa Liiduga liitumise nimel viimase 10 aasta jooksul kõvasti pingutanud ning nüüd tunneme, et oleme valmis olema selle liidu liikmed.

Hispaania riigisekretäri arvamusavalduse, et liitumisotsuse võiks vastu võtta üksnes parlament ilma rahvahääletuseta, järel selgitasid Riigikogu liikmed, et Eesti poliitikud soovivad Eesti tulevikku mõjutava otsuse puhul jagada vastutust Eesti rahvaga ja referendumi korraldamine oli kõigi poliitiliste jõudude konsensuslik otsus.

Kõne all olid ka Euroopa Tulevikukonvendi töö ning peatselt ees seisvad Euroopa Parlamendi valimised, mille osavõtuprotsent Euroopa Liidu liikmesriikides on viimasel ajal väga madal olnud.

Hispaania riigisekretär lubas, et käesoleva aasta novembri lõpuks on Hispaania parlament ratifitseerinud nii Eesti Euroopa Liidu kui NATOga ühinemise lepingud.

Külaline soovitas Eesti poliitilistel jõududel ka edaspidi Euroopa Liitu puudutavates otsustes parlamendis konsensus saavutada – see aitab tema sõnul ka rahval kergemini muutusi aktsepteerida.

Ramon de Miguel avaldas lootust, et peatselt avab Hispaania ka oma saatkonnad Balti riikides, mis aitab kaasa riikide vaheliste sidemete tihendamisele.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside