Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa asjade komisjon Tunne Kelami juhatusel kohtus täna Briti põllumajanduse- ja toiduainetetööstuse ministri Lord Donoughue ´ga. Briti külaline rõhutas oma valitsuse toetust niihästi Euroopa Liidu laienemisele kui ka selle organisatsiooni reformimisele. Mõlemad valdkonnad on Lord Donoughue sõnul tihedalt seotud. Briti minister pööras tähelepanu vajadusele mitte piirduda kitsalt põllumajandusliku tootmisega, vaid kujundada välja maaelu arendamise poliitika sõna laiemas tähenduses. Viimane hõlmab ka keskkonna puhtuse säilitamise, mida otsetoetused põllumajanduslikule tootmisele pahatihti kipuvad kahjustama.

Eluterve maaelu säilitamine ja arendamine on Briti ministri arvates oluline Briti rahvastiku urbaniseerunud enamuse jaoks. Küsimusele, kuidas reageerinuks Briti valitsus Eestis tekkinud olukorrale, kus piima ja liha kokkuostuhinnad on poole aasta jooksul kolmandiku võrra langenud, vastas Lord Donoughue, et ka Suurbritannias on näiteks piimahind langenud 30%. Selliseid kõikumisi tasakaalustatakse Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika abiprogrammidega.

Briti külaline avaldas oma sümpaatiat Eesti liberaalsele turumajandusele ning soovitas maksimaalse jõuga keskenduda eelseisvatele läbirääkimisetele Brüsseliga. Olles Eesti arengute suhtes optimistlik nägi Lord Donoughue suurimat võimalikku probleemi maa erastamisprotsessi venimises. Ta pidas väga oluliseks talunike organiseerumist oma toodete turustamisel; selline ühistegevus peaks olema paremini arenenud ka Suurbritannias.

Kohtumisest võtsid osa EAK liikmed Liia Hänni, Valve Kirsipuu, Eino Tamm, Tiit Tammsaar ja Liina Tõnisson. Briti ministrit saatis Briti suursaadik Eestis Tim Craddock.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside