Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval, 26. märtsil algusega kell 10 toimub Riigikogu konverentsisaalis Põhjala ja Balti riikide ning Poola parlamendi kaitsekomisjoni kohtumine.

“Nii esindusliku ja laiapõhjalise kohtumisega, kus lisaks Balti riikidele osalevad ka Soome, Rootsi ja Norra ning Poola, on tegemist esimest korda. Põhjala ja Poola kolleegide osavõtt laiendab oluliselt kõne alla tulevate teemade kandepinda ja aitab edendada meie edasist koostööd. Eelkõige on meil kavas arutada regionaalset julgeoleku- ja kaitsealast koostööd, küberjulgeolekut ja Euroopa Liidu lahingugruppidega seonduvat,” ütles Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Kell 10 algaval kaitsekomisjonide ühisistungil teeb ettekande regionaalsest julgeoleku- ja kaitsealasest koostööst Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) teadur Riina Kaljurand, RKK nooremteadur Julian Tupay räägib Euroopa Liidu lahingugruppidest ja Riigi Infosüsteemi Ameti ekspert Luukas Kristjan Ilves kõneleb küberjulgeolekust.

NB! Peale hommikust sessiooni kell 12-12.15 on kohtumisel osalejad valmis vastama ajakirjanike küsimustele.

Kell 13.45 algaval sessioonil peab kaitseväe juhataja brigaadikindral Riho Terras ettekande Eesti osalemisest rahvusvahelistes operatsioonides ja koostatavast laiapõhjalisest riigikaitse arengukavast, kaitseministeeriumi nõunik kindralleitnant Johannes Kert ja NATO kollektiivse küberkaitse kompetentsikeskuse direktor kolonel Ilmar Tamm tutvustavad küberkaitsekeskuse tegevust ja keskuse tegevuses osalemise põhimõtteid ning kaitseministeeriumi kaitsepoliitika asekantsler Jonatan Vseviov kõneleb regionaalse kaitsekoostöö, küberjulgeoleku ja Euroopa Liidu lahingugruppide teemadel.

Kohtumisel osalevad Soome parlamendi kaitsekomisjoni esimees Jussi Niinistö, Rootsi parlamendi kaitskomisjoni esimees Peter Hultqvist, Norra parlamendi välis- ja kaitsekomisjoni esimene aseesimees Svein Roald Hansen, Poola parlamendi kaitsekomisjoni aseesimees  Mariusz Kaminiski, Läti parlamendi kaitse-, siseasjade ja korruptsiooni ennetamise komisjoni esimees Ainars Latkovskis ning Leedu parlamendi julgeoleku- ja kaitsekomisjoni esimees Arvydas Anušauskas. Parlamentide kaitsekomisjonide kohtumisel osalevad ka nende riikide suursaadikud ja kaitseatašeed.

Lisainfo: riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma, telefon 50 74 112

Kohtumise ajakava asub siin.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside