Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval 30. märtsil kell 13.30 toimub Riigikogu konverentsisaalis Eesti, Läti ja Leedu parlamentide riigikaitsekomisjonide ühisistung. Enne istungit kell 13.30 toimub ka pressikonverents.

Ühisistungi eesmärk on vahetada seisukohti 3.-4. aprillil toimuvaks NATO tippkohtumiseks ning kõnelda Balti ja Põhjala riikide kaitsealasest koostööst. Kõne all on ka majanduse hetkeseisu mõjud kaitsekuludele ja rahva riigikaitsealane teadlikkus ning kaitsetahe. Samuti on kavas vastu võtta ühisdeklaratsioon.

„Traditsiooniliselt on ühisistung ajastatud meie NATOga ühinemise aastapäevale. Viis aastat liikmelisust kõige autoriteetsemas rahvusvahelises sõjalises organisatsioonis on Eesti kaitsevõime tõstnud täiesti uuele kvaliteeditasandile. Meie roll rahvusvahelise julgeoleku ja kaitsepoliitika kujundamisel ning panus erinevates kriisikolletes on tõsiseltvõetav. Seeläbi jagame ning sisustame võrdväärse partnerina NATO kollektiivkaitse põhimõtet,“ märkis riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma enne kohtumist

Balti riikide parlamentide kaitsekomisjonide ühisistung toimub tavapäraselt üks kord aastas. Sel aastal on selle korraldajaks Eesti.

31. märtsil kell 10 kohtuvad riigikaitsekomisjonide delegatsioonid kaitseminister Jaak Aaviksooga, seejärel külastatakse küberkaitsekeskust.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside