Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon vaatles oma tänasel koosolekul erakondade liikmemaksude laekumist ja neile tehtud annetusi 2012. aastal. Vaatluse all olid samuti erakondade 2009.-2011. aasta valimisvõlad.

Komisjon otsustas teha järelpärimise Eesti Keskerakonnale ja Erakonnale Eestimaa Rohelised, et selgitada, milliseks tähtajaks ja kuidas erakonnad kavatsevad oma võlgnevused likvideerida. Keskerakonnal oli 31. märtsi 2012 seisuga võlgnevusi 468 832 eurot ja Erakonnal Eestimaa Rohelised 25 144 eurot. Teistel erakondadel selleks kuupäevaks võlgnevusi ei olnud.

Ka käsitles komisjon Eesti Keskerakonna 2010. aasta annetuste aruannete muutmist 2012. aastal ning 2010. aasta annetuste aruannete ja sama aasta majandusaasta aruande mitteühtivust.

Komisjon arutas samuti erakondade liikmemaksude tasumist. Komisjon otsustas küsida kõigilt erakondadelt selgitust liikmemaksu kogumise põhimõtete kohta ja tegi ettepaneku  esitada vastav erakonna dokument, mis kehtestab liikmemaksude tasumise korra.

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon

 

Tagasiside