Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon jätkab täna toimuval erakorralisel avalikul istungil Presidendi Kantselei rahastamise arutelu. Teise teemana käsitletakse Riigikontrolli kontrolliaruande töö kavandatavas mahus läbiviimise takistamist.

Varem toimunud kahel Presidendi Kantselei rahastamist puudutaval istungil kuulas erikomisjon rahandusminister Mart Võrklaeva, Presidendi Kantselei direktori Peep Jahilo, riigikontrolör Janar Holmi, Rahandusministeeriumi kantsleri Merike Saksa, Vabariigi Presidendi sisenõuniku Toomas Sildami ja riigiprokurör Laura Aiaotsa selgitusi.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul tuli eelmisel istungil välja, et Sildam on lisaks Saksale ja Võrklaevale rääkinud Presidendi Kantselei rahavajadusest ka peaministri büroo juhi Gerrit Mäesaluga. „Tänase istungiga on soov ära kuulata ka kolmas osapool, kes võib tuua tekkinud olukorda rohkem selgust,“ lisas ta.

Teise teemana käsitletakse Riigikontrolli kontrolliaruande „Riigi 2022. aasta raamatupidamise aastaaruande õigsus ja tehingute seaduslikkus“ töö kavandatavas mahus läbiviimise takistamist Siseministeeriumi poolt ning teisi auditi tähelepanekuid.

Erikomisjoni istungile on kutsutud peaministri büroo juhataja Gerrit Mäesalu, riigikontrolör Janar Holm, siseminister Lauri Läänemets ja Siseministeeriumi ning Rahandusministeeriumi esindajad.

Komisjoni avalik istung algab kell 12 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside