Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil Riigikontrolli aruannet „Riigi tegevus tervishoiuteenuste kvaliteedi tagamisel“.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul on arutelu eesmärgiks saada teada, kas riigiasutuste kehtestatud eesmärgid ja nõuded ning järelevalve ja arendustegevused aitavad tagada, et tervishoiuteenused oleks kvaliteetsed. Aruandes on kirjas, et riiklik tervishoiuteenuste kvaliteedi tagamise süsteem Riigikontrolli hinnangul ei toimi.

Kokkuvõttes seisab, et Sotsiaalministeerium ei ole süsteemi arendamisel võtnud juhtrolli, seadnud tervishoiuteenuse osutajatele asjakohaseid kvaliteedi eesmärke ning nõudeid ega andnud juhiseid nende järgimiseks, aga ka Terviseameti järelevalve kvaliteedi tagamise üle tervishoiuteenuse osutajate juures on olnud puudulik, sest kontrollitud on vaid kvaliteedi üksikuid aspekte vähestes asutustes. „See kõik suurendab riski, et inimesed ei saa alati ja igal pool Eestis parima võimaliku tasemega tervishoiuteenuseid,“ ütles Reinsalu.

Erikomisjoni istungile on kutsutud terviseminister Riina Sikkut, Terviseameti peadirektor Birgit Lao ja peadirektori asetäitja Ragnar Vaiknemets, Tervisekassa juhatuse esimees Rain Laane, juhatuse liige Maivi Parv, partnersuhete osakonna juhataja Marko Tähnas, ja ravikvaliteedi teenusejuht Marion Kalju, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, auditijuht Rauno Vinni, vanemaudiitor Ingrid Hindrikson ning audiitorid Pille Kuusepalu ja Thea Teinemaa.

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside