Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil Riigikontrolli aruannet „Koduteenuste korraldus“.

2023. aastal käivitatud hooldereformiga soovib riik parandada muu hulgas koduteenuse kättesaadavust. Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul leidis Riigikontroll aruande käigus, et auditeeritud omavalitsustes koduteenuse kättesaadavusega seaduses nõutud tasemel praegu tõsist probleemi ei ole – ametlikku menetlusse jõudnud juhtudel oli auditeeritud omavalitsustes koduteenust pakutud ja abita ei ole inimesed jäänud.

Samas toodi aruandes välja, et on mitmeid riskikohti, mis vajavad tähelepanu. Näiteks on abivajaduse hindamise metoodika omavalitsuste (KOV) võrdluses erinev, mistõttu ei ole täit kindlust, et kõiki vajadusi alati märgatakse või reageeritakse neile sarnaste asjaolude juures sarnaselt. Reinsalu sõnul tõid KOVid välja, et inimeste vajadused on pidevas muutumises ja üha sagedamini ollakse küsimuse ees, kas peaks pakkuma enamat kui seaduses kirjeldatud miinimum. „Teenuse arendamist pidasid tulevikku vaatavalt oluliseks kõik auditeeritud kohalikud omavalitused,“ lisas ta.

Nimetatud aruandes käsitleti, kas ja mida saaksid omavalitsused teha koduteenuse korraldamisel teisiti, et kindlustada teenuse osutamiseks ja arendamiseks eraldatud avaliku raha eest teenuse hea kättesaadavus.

Erikomisjoni istungile on kutsutud sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo, Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei ning nõunik Mailiis Kaljula, Tallinna Sotsiaal-ja Tervishoiuameti juhataja Raimo Saadi, Tartu abilinnapea Mihkel Lees, Saaremaa abivallavanem Riina Allik, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen ning auditijuht Tambet Drell.

Komisjoni avalik istung algab kell 8.30 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside