Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon saab tänasel avalikul istungil ülevaate sellest, kas ja kuidas on Kohtla-Järve sisekontrolli arendanud ja korruptsiooniriske maandanud.

Istungil käsitletakse teemat lähtuvalt Riigikontrolli kontrolliaruandest „Omavalitsuste sisekontrolli arendamine Kohtla-Järve näitel“. Aruandest nähtub, et Kohtla-Järve linna sisekontrollisüsteemis on olulised lüngad ja linnajuhid ei ole süsteemi arendanud nii, et see vastaks tunnustatud arusaamadele omavalitsuse sisekontrollisüsteemist. Samuti leiti auditi käigus, et suuremaid varalisi tehinguid teevad Kohtla-Järvel linnavalitsus ja selle teenistused, kuid nende tegevust on linnas kontrollitud põhjendamatult vähe.

Istungile on kutsutud regionaalminister Piret Hartman, Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kantsler Marko Gorban, Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektor Veikko Luhalaid, Kohtla-Järve linnapea Henri Kaselo, Riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen, Riigikontrolli auditijuht Tambet Drell ning Riigikontrolli kommunikatsioonijuht Priit Simson.

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ruumis L333 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
631 6353, 5558 3993
[email protected]
päringud: [email protected]

 

Tagasiside