Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil Riigikontrolli kontrolliaruannet „Vastutustundlik ja teadlik laenamine ning tarbijakaitse pangaväliste krediidiandjate tarbimislaenude puhul“.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul peaks Rahandusministeerium veenduma, et vastutustundliku laenamise põhimõtte eiramise vältimiseks loodud keskkond ja järelevalvajate tööriistad tagavad tarbijate õiguste ja huvide kaitse. „Koostöös teiste ministeeriumitega tuleks otsustada, mida teha, et vältida ülelaenamist ning parandada kehvemas seisus tarbijate õiguste kaitset,“ lisas ta.

Erikomisjoni istungile on kutsutud rahandusminister Mart Võrklaev, Justiitsministeeriumi õiguspoliitika osakonna eraõiguse talituse juhataja Vaike Murumets, Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektor Kristi Talving, Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtluse- ja tarbijakaitse valdkonnajuht Merike Koppel ning Riigikontrolli peakontrolör Märt Loite.

Komisjoni avalik istung algab kell 13.15 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestisi istungitest saab vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil. (NB! Salvestised jõuavad veebi viivitusega.)

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside