Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon saab tänasel istungil ülevaate Riigikontrolli aruandest „Rail Balticu projekti rahastamine ja elluviimine Eestis aastatel 2014–2019“.

Riigikontroll auditeeris, kas hangete ja lepingute sisekontrollisüsteemid Rail Balticu Eesti osa projekti arendamisel, rahastamisel ja juhtimisel loovad piisavad eeldused raudtee kokkulepitud kujul valmimiseks ning projekti ajakavas ja eelarves püsimiseks.

Audit näitas, et projekti elluviimisel on tekkinud mahajäämus, sealhulgas Eesti vastutusalas. Riigikontrolli hinnangul näitavad tuvastatud asjaolud, et projekti tähtaegne valmimine pole realistlik ja tõenäoliselt ületab tegevuste maksumus esialgseid prognoose.

„Sõltumata kodustest erimeelsustest Rail Balticu suhtes, on Eesti võtnud tema ehitamises partnerriikide ees kohustused ning Riigikogu seda kinnitanud. Nüüd tahab komisjon saada selgitusi töö venimise põhjustest ning kinnitust, et kogu valitsus võetud kohustuste nimel üksmeelselt töötab,“ ütles komisjoni esimees Jürgen Ligi.

Istungile on kutsutud majandus- ja taristuminister Taavi Aas, riigikontrolör Janar Holm, rahandusminister Martin Helme ja Rail Baltic Estonia OÜ esindajad.

Avalik istung algab kell 13.15 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist istungist saab hiljem vaadata http://www.youtube.com/riigikogu.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside