Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna toimuval avalikul istungil Riigikontrolli aruannet „Ülevaade riikliku lennuettevõtte Nordica tegevusest“.

Komisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul ei leidnud Riigikontroll auditi käigus olulisi argumente, mis kinnitaks, et riigile kuuluvad äriühingud AS Nordic Aviation Group (kaubamärginimega Nordica) ja OÜ Transpordi Varahaldus (TVH) oleksid praegusel kujul riigile strateegiliselt vajalikud ning eksisteeriks arusaadav avalik huvi riigi osalemiseks neis äri-ühingutes. „Samuti viitavad auditimaterjalid, et riik ei ole osutunud piisavalt oskuslikuks ja huvitatud omanikuks nii keerulises äri-valdkonnas nagu lennundus,“ lisas ta. Seetõttu soovitab Riigikontroll võtta pärast Nordicas algatatud erikontrolli tulemuste selgumist ja majandustegevuse stabiliseerumise korral suund Nordica ja TVH võõrandamisele.

Erikomisjoni istungile on kutsutud Kliimaministeeriumi asekantsler Sander Salmu, Nordic Aviation Group AS nõukogu esimees David James O’Brock-Kaljuvee, Nordic Aviation Group AS juhatuse liige Eteri Harring ja Riigikontrolli peakontrolör Märt Loite.

Komisjoni avalik istung algab kell 8.30 ja seda saab jälgida veebiülekandes.

Videosalvestist saab hiljem vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

Riigikogu pressiteenistus
Eleen Lindmaa
631 6456, 5551 4433
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside