Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Toompea lossis riigikontrolör Mihkel Oviiriga, kes esitas Riigikogule ülevaate riigi vara kasutamisest ja säilimisest 2010. aastal. 

Ülevaates käsitletakse seekord riigi rahanduse ja majanduse üldist olukorda, samuti muutusi haridussüsteemis, seisakut tervishoius, selgusetust energeetikas ja probleeme kohalikes omavalitsustes. Ergma ja Oviir vestlesid ülevaates käsitletud teemadel, pikemalt räägiti sotsiaal- ja haridusprobleemidest, samuti omavalitsuste haldussuutlikkusest.
 
Tulevikkuvaatavalt tõi Oviir esile, et kui riigi tulud järjepidevalt kasvavad siis veelgi kiiremini suurenevad õigusaktidega kinnistatud tulud. „Riigi pikaajalise arengu toetamiseks paindlikult kasutatavat raha on jäänud aasta-aastalt suhteliselt vähemaks. Rahandusministeeriumi prognoosi järgi lähevad ka aastatel 2012-2015 riigi suuremad laekumised peamiselt kasvavate sotsiaalkulude katteks ning eelarvetasakaal saavutatakse avaliku sektori ülalpidamiskulude ja riigieelarveliste investeeringute külmutamise teel. Sellise olukorra pikem kestmine võib aga mõjuda pärssivalt riigi arengule ja haldusvõimekusele,“ märgib Oviir ülevaate saatesõnas.
 
Riigikontrolör esineb aastaülevaatega Riigikogu ees järgmisel nädalal.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside