Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna õiguskantsleri Indrek Tederiga, kes andis Riigikogule üle õiguskantsleri 2007. aasta tegevuse aruande, mis kajastab Allar Jõksi juhitudõiguskantsleri institutsiooni täistööaasta tegevust.

Kohtumisel oli üheks keskseks teemaks jälitustegevus ja sellega seotud õiguslik regulatsioon. Ergma sõnul on jälitustegevuses palju selgeks rääkimata, seda eriti lubatavuse piiride osas.

„Kui kaugele võib minna privaatsuse riivega?! Kus on piir, kus inimene muutub objektiks, keda võib takistamatult jälitada? Siin tuleks need asjad väga täpselt selgeks rääkida. Eriti halb on aga see, kui uurimise ajal lekib teavet jälitustegevuse kohta ajakirjandusse ja inimene satub põhjendamatult meedia rünnaku objektiks, nagu näitaks üks hiljutine juhtum,“ märkis Ergma.

Tederi sõnul tuleb lähtuda jälitustegevuse legitiimsetest eesmärkidest, et kaasa aidata kaasaegsete arusaamade kujunemisele ja jälitustegevus demüstifitseerida.

Oma rollis kõneldes rõhutas õiguskantsler, et tema eesmärk ei ole mitte niivõrd kritiseerida, vaid pigem konstruktiivse õiguskindluse ülesehitamine, olgugi et mõnikord ka läbi kriitika.

Ergma sõnul on see väga positiivne, et õiguskantsler pole ainult karm näpuganäitaja, vaid püüab otsida lahendusi. Ergma kinnitusel on õiguskantsler ja tema kriitilised seisukohad samas Riigikogus alati oodatud.

Lisaks eelnevale oli kõne all ka erakondade rahastamine, olukord Gruusias, kaitseväe õiguslik regulatsioon ja muud teemad.

 

 

Tagasiside