Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna õiguskantsler Allar Jõksiga, kes andis Riigikogule üle õiguskantsleri 2006. aasta tegevuse ülevaate. Järgnevalt oli kõne all Riigikogu ja õiguskantsleri võimalik koostöö ning ühiskonna aktuaalsed probleemid.

Õiguskantsler avaldas valmidust arutada tema ülevaates sisalduvaid probleeme Riigikogu komisjonidega veel enne, kui ta peab oma iga-aastase ettekande Riigikogu täiskogu ees. Õiguskantsler pidas samuti oluliseks, et Riigikogu komisjonid küsivad eelnõude menetlemise käigus vajadusel ka õiguskantsleri seisukohta, et kõik vaidlusküsimused saaksid lahendatud juba eelnõude menetlemise käigus. Ka nägi õiguskantsler võimalust Riigikogu komisjonide kaasamiseks nende probleemide arutamisele, mis kerkivad üles õiguskantsleri tegevuses ombudsmanina juhul kui täitevvõim või omavalitsus ei ole õiguskantsleri ettepanekutele reageerinud.

Kõne all olid ka mitmed Riigikogu menetluses olevad eelnõud, nende hulgas Vabariigi Presidendi algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille eesmärk on korrastada riigikaitse juhtimist. Ergma pidas oluliseks, et selle eelnõu osas saavutatakse poliitiline konsensus ja eelnõu võetakse vastu praeguse Riigikogu koosseisu poolt.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside