Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Riigikogu esimees Ene Ergma võttis täna vastu õiguskantsler Indrek Tederi ülevaate 2009. aasta tegevusest. Teist aastat järjest on ülevaade CD-l ning Riigikogu liikmeteni jõuab see elektrooniliselt.
 

Ergma tänas õiguskantslerit operatiivse ülevaate tegemise ja edastamise eest. Ergma sõnul on nii Riigikogul kui ka teistel institutsioonidel nõnda rohkem aega põhjalikult ülevaate ja selles esitatud järeldustega tutvuda.

Kohtumisel arutati, kuidas kiireid majanduspoliitilisi otsuseid ei langetataks põhiseaduslikest väärtustest kõrvale kaldudes. Räägiti ka sellest, kuidas saaks õiguskantsler esineda aastaülevaatega parlamendi ees juba kevadisel istungjärgul.
 

Õiguskantsler pidas vajalikuks kohtuda nii põhiseadus-, õigus- kui ka teiste komisjonide ja fraktsioonidega, et arutada sisuliselt põhiseaduse ja põhiõiguste rikkumiste üle, tegemaks reaalseid järeldusi ilmnenud põhiseadusprobleemidest.

Ülevaates käsitletakse põhiseaduslike väärtuste ja majanduspragmaatilise suuna vastuolu, kohalike omavalitsuste rahastamist, varjatud tasulist haridust, vaesust ja sotsiaalset tõrjutust, õigusabi, kohtumenetluse aeglust jm teemasid.
 

Õiguskantsler esineb suulise ettekandega aastaülevaatest Riigikogu ees septembris.

Riigikogu pressitalitus
 

Tagasiside