Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Eesti-Hiina parlamendirühma aseesimees Rain Rosimannus kohtusid täna Hong Kongi erihalduspiirkonna seadusandliku kogu presidendi Rita Fan`iga.

Kohtumisel tõdeti, et vaatamata regioonide erinevusele on sarnaseid probleeme mitmeid. Lähemalt tulid kõne alla piirkondade haridus- ja tervishoiusüsteemid. Ühiselt jõuti tõdemusele, et ühiskonna arengu seisukohalt on hariduspoliitikal võtmetähtsus. “Tänaste otsuste tulemusi näeme alles tulevikus,” märkis Ergma rõhutades päevapoliitika olulist rolli haridusvaldkonnas. Mõttevahetuses selgus, et sarnaselt Eestiga eelistavad ka Hong Kongi lapsevanemad praktilise kutseoskuse asemel lastele kõrghariduse võimaldamist. Samas tööturg soosib mõlemas piirkonnas järjest enam kutseharidusega inimesi. Nii Ergma kui Fan rõhutasid elukestva õppe aktuaalsust kogu maailmas.

Lisaks haridus- ja tervishoiusüsteemile tutvustas Rita Fan Hong Kongi autonoomia toimimist Hiina Rahvavabariigis. Fani sõnul on tegemist ühe riigi, kuid kahe süsteemiga, milles kohalike küsimuste lahendamise pädevus on jäetud kohalikule omavalitsusele. Keskvalitsus võib kohapeal vastuvõetud õigusakte õigusvastuolule viidates tagasi lükata, kuid Fani sõnul pole sellist pretsedenti tänaseni tekkinud. Hong Kongi erihalduspiirkonna seadusandliku kogu pädevuses on hariduse, tervishoiu ja keskkonna probleemid, tsentraalsel tasandil lahendatakse riigikaitse ja välispoliitika küsimusi.

Kahepäevase visiidi käigus kohtus Rita Fan ka väliskomisjoniga, planeeritud on kohtumine Eesti-Hiina parlamendirühma liikmetega.

Tagasiside