Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma õnnitles täna kodakondsustunnistuste pidulikul kätteandmisel Riigikogus 50 uut Eesti kodanikku. Ta tunnustas värskeid kodanikke otsuse ning valiku eest saada Eesti kodanikuks ühes õiguste ja kohustustega, sest Eesti on meie ühine kodu.

Ergma ütles, et riik kaitseb kodanikku ja tema õigusi, kodanik omakorda kaitseb seadust ja seeläbi omaenda vabadusi. „Kodakondsus on side inimese ja riigi vahel. Kodakondsus on neile, kelle jaoks on see side nauditav, nagu on nauditav see, kui üks inimene ulatab teisele käe ja teine võtab selle vastu.“

Riigikogu esimees meenutas, et 1918. aasta 23. veebruari õhtul loeti Pärnus Endla teatri rõdult ette manifest kõigile Eestimaa rahvastele. See dokument kutsub kõiki siin riigis elavaid inimesi ehitama Eestit kui oma kodu, kus valitseks kord ja õigus. „Saades Eesti kodanikeks, olete enda peale võtnud tõsise vastutuse Eesti riigi käekäigu ja tuleviku eest,“ rõhutas Ergma soovides kõigile ilusat Eesti Vabariigi 94. aastapäeva.

Kodakondsustunnistuse saajatele kingiti Eesti Vabariigi laualipp, toimus väike kontsert ning ekskursioon Riigikogu hoones. Kodakondsustunnistuste piduliku üleandmisega tehti algust 2008. aastal. Tseremooniate eesmärk on väärtustada uusi kodanikke ning kodakondsust kui riikluse lahutamatut osa.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside