Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma esines tervitusega Liikumispuudega Inimeste Liidu tänuüritusel Aasta tegu 2008 Toompea lossi Valges saalis. 

Riigikogu on tublidele kodanikeühendustele pakkunud võimalust kasutada kaunist ajaloolist saali oma tänuürituste korraldamiseks. Ergma leidis, et nii tunnustame neid, kes teevad tänuväärset tööd. Liikumispuudega Inimeste Liit on selgitanud välja Aasta Tegu 2008 tänumeene saajad.
 
Ergma sõnul tutvus ta kandidaatidega läbi neid esitanute kirjatööde. Põhjenduste pikkused olid erinevad, kuid läbivalt tulid esile sellised iseloomustused: südamlik ja abivalmis, hooliv, tore, lahke, tunneb andmisest rõõmu, annab hingejõudu, teeb kõike südamega, sõbralik asjaajaja, empaatiavõimega, asjalik ja korrektne nõuandja, koostöövalmis, otsib lahendusi, töötab juhtumipõhiselt, inimestele pühendunud, pakub ise abi, asjatundlik, järjekindel. Need sõnad kirjeldavad väga ilusaid inimesi.
 
„Meil on viimasel ajal palju kõneldud majanduslikest raskustest, aga ka sellest, et oleme jõukuse poole püüeldes jätnud unarusse märksa olulisemad väärtused. Ma usun, et ühelgi ajal, õitsval ega kasinamal, ei või me marssida mööda abivajajaist. Pole mingi saladus, et õiged eeskujud on hästi olulised ja nende näitamiseks tuleb neile osata suunata valgusvihku,“ ütles Ergma.
 
Riigikogu esimees tänas kõiki Aasta tegu 2008 laureaate ja soovis neile kõigile õnne!
 
Pidulikul aktusel tänati ja tunnustati tänumeenega üksikisikuid, asutusi ja organisatsioone, kes on 2008. aastal olulise sõna või teoga toetanud liikumispuudega inimesi. Aastate jooksul on tänumeene saanud ligi 90 heategijat, sel aastal lisandub 18.
 
Tervitustega esinesid veel Evelin Ilves, sotsiaalminister Maret Maripuu, õiguskantsler Indrek Teder.
 
Riigikogu pressitalitus 
 
 
Tagasiside