Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma tõi oma sõnavõtus võistluse Kodu Kauniks pidulikul lõpetamisel esile ettevõtmise tähtsuse väärtushinnangute kujundamisel. 

Ergma pidas oluliseks, et läbi Kodu Kauniks konkursi tõstetakse esile oma kätega tehtut ja antakse selle kaudu inspiratsiooni paljudele inimestele. Tema sõnul selgus võistluse käigus, et väärtushinnangutes ja rõhuasetustes paistvad silma märgatavad muutused: üha rohkem hindavad inimesed julgeid ja isikupäraseid lahendusi, kodud ja aiad ei ole enam nii tühjad ja välisele ilule rõhuvad. Interjööris avalduvad inimeste isikupära ja huvialad, arvestatakse kõigi pereliikmete vajadustega. Rohkem pannakse rõhku nii terviklikule üldmuljele kui ka detailidele, vähem on juhuslikkust. 

Ergma tunnustas, et järjest enam tegelevad inimesed oma koduaedadega, tundes rõõmu näppude mulda pistmisest. Taimede eest hoolitsemine kui harrastus köidab inimesi päev-päevalt rohkem, olgu tegu siis ilu- või tarbeaiaga. Kõik see muudab meid ümbritseva keskkonna kaunimaks. 

Ergma märkis, et ennekõike on nii kodude kui ka aedade juures märgata suurenenud keskkonnateadlikkust ja eelmiste põlvede pärandi väärtustamist. 

Võistlust Kodu Kauniks korraldab ajakiri Kodu ja Aed. Finaliste austati Tallinna Õpetajate majas toimunud tseremoonial. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

 

Tagasiside